Seminar Projektno-zasnovano učenje u digitalnom okruženju

Datum i vreme: 22. mart 2024. u 12.15
Lokacija: Fakultet organizacionih nauka, Jove Ilića 154, Beograd, nova zgrada, sala D301

Katedra za elektronsko poslovanje organizuje seminar Projektno-zasnovano učenje u digitalnom okruženju i poziva sve zainteresovane da se pridruže.

Projektno-zasnovano učenje je inovativni pristup obrazovanju koji razvija tehničke veštine, podstiče kritičko razmišljanje i timski rad kroz praktičnu primenu znanja. Ovaj seminar će predstaviti koncepte i metode projektno-zasnovanog učenja, iskustva nastavnika sa Katedre za elektronsko poslovanje FON-a, organizovati radionicu o primeni Scrum metode u ovoj vrsti učenja i prikazati rezultate Erasmus+ projekta “D-PBL: Unapređenje učenja zasnovanog na projektima u digitalnoj eri”.

Seminar je primarno namenjen profesorima, asistentima, saradnicima i istraživačima zainteresovanim za primenu projektno-zasnovanog učenja, ali je otvoren za sve zainteresovane učesnike. Svi polaznici će po završetku dobiti sertifikat.

Učešće je besplatno, a registracija se vrši popunjavanjem forme.

AGENDA SEMINARA

11.45: Registracija učesnika
12.15: Uvodna reč
           prof.dr Dušan Barać, Prodekan za digitalni razvoj FONa
           prof.dr Marijana Despotović-Zrakić, Šef Katedre za elektronsko poslovanje
12.25: Predstavljanje projekta D-PBL: advancing project-based learning into the Digital Era
           prof.dr Zorica Bogdanović, FON
12.35: Predavanje po pozivu: Projektno-zasnovano učenje za otvorene inovacije – metode, alati i iskustva
           dr Danijela Stojanović, Institut ekonomskih nauka
13.00: Istraživanje digitalnih kompetencija predavača za projektno-zasnovano učenje
           Petar Lukovac, FON
13.10: Kurs za obuku predavača za projektno-zasnovano učenje
           Milica Simić, FON
13.20: Arhitektura digitalnih PBL ćelija
          Tamara Naumović, FON
13:30: Ručak
14.30: Radionica: Scrum metoda za projektno-zasnovano učenje
           dr Jelena Milićević Mihajlović, OŠ Dušan Radović, FON alumni
16.00: Završne napomene i smernice za budući rad. Diskusija i dodela sertifikata.
          prof.dr Aleksandra Labus, FON
16.30: Završetak događaja

Pozivamo Vas da se pridružite u što većem broju kako bismo zajedno istražili nove pristupe obrazovanju i primeni tehnologije u učenju. Vidimo se na seminaru!