Kurs Python i analiza podataka

Sadržaj kursa:

1. Python programski jezik
    Uvod u programski jezik Python. Osnovna sintaksa. Kontrola toka. Strukture podataka u Python-u. Funkcije. Ulaz i izlaz. Rad sa fajlovima. Upravljanje greškama i izuzecima. Paketi i moduli. Objektno-orijentisani Python. Rad sa bazama podataka.
  2. Python biblioteke za analizu podataka
    Osnove primene Python-a za manipulisanje podacima i analizu podataka. Osnove mašinskog učenja i primena Python-a i Python paketa u analitici podataka i mašinskom učenju. Korišćenje paketa: NumPy, Pandas, Bokeh, Agate, SciPy.
  3. PySpark
    Big data analitika u realnom vremenu. Streaming podataka. Apache Spark. Razvoj i upravljanje Spark aplikacijama. Mašinsko učenje u Apache Spark-u. PySpark. Vizuelizacija podataka.

Izvođenje kursa je besplatno za sve učesnike. Teorijska i praktična nastava će se održavati u kabinetu 304 na Fakultetu organizacionih nauka. Tokom rada na navedenim temama, polaznici kursa će raditi na realizaciji projekta na zadatu temu.

Svi polaznici koji budu prisustvovali časovima i uspešno realizovali finalni projekat, po završetku kursa će dobiti sertifikat. Postojećim i budućim studentima Fakulteta organizacionih nauka, na osnovu stečenog sertifikata biće priznat deo predispitnih obaveza na jednom od sledećih predmeta Katedre za elektronsko poslovanje u zavisnosti od nivoa studija:

• Internet tehnologije – osnovne studije;
  • Internet tehnologije i sistemi – master studije;
  • Internet tehnologije i sistemi – odabrana poglavlja – specijalističke akademske studije;
  • Internet tehnologije – odabrana poglavlja – doktorske studije.