Poslovna inteligencija i big data u elektronskom poslovanju – MAS

Studijski programNastavniciStatus predmetaSemestarESPB
Elektronsko poslovanje Zorica Bogdanović, Dragan V. VukmirovićIzborni16

Cilj predmeta je upoznavanje studenata sa savremenim konceptima, metodama i tehnikama poslovne inteligencije i big data analitike i osposobljavanje za primenu stečenih znanja u sistemima elektronskog poslovanja.

Studenti su osposobljeni za projektovanje, realizaciju i korišćenje sistema poslovne inteligencije i big data analitike u različitim kontekstima elektronskog poslovanja.

1. Kleppmann, M. , Designing Data-Intensive Applications: The Big Ideas Behind Reliable, Scalable, and Maintainable Systems, O'Reilly Media; 1 edition, ISBN-10: 1449373321, 2017.
2. Lukić, J., Radenković, M., Despotović-Zrakić, M., Labus, A., & Bogdanović, Z, Supply chain intelligence for electricity markets: A smart grid perspective, Information Systems Frontiers, 19(1), pp. 91-107, 2017.
3. Milovanović, S., Bogdanović, Z., Labus, A., Barać, D., & Despotović-Zrakić, M. (2019). An approach to identify user preferences based on social network analysis. Future Generation Computer Systems, 93, 121-129, ISSN 0167-739X, https://doi.org/10.1016/j.future.2018.10.028.
4. Bengfort, B. & Kim, J., Data Analytics with Hadoop: An Introduction for Data Scientists, O'Reilly Media; 1 edition, 2016.
5. Materijali u e-formi, sa portala za e-učenje moodle.elab.fon.bg.ac.rs