Elektronsko poslovanje u javnoj upravi – MAS

Studijski programNastavniciStatus predmetaSemestarESPB
Elektronsko poslovanje Aleksandra Labus, Dragan VukmirovićIzborni16

Cilj predmeta je osposobljavanje studenata za projektovanje i implementaciju servisa elektronske uprave sa posebnim fokusom na primenu naprednih tehnologija elektronskog poslovanja.

Studenti su sposobni da samostalno koriste, projektuju i razvijaju različite servise i aplikacije e-uprave.

1. B. Radenković, M. Despotović-Zrakić, Z. Bogdanović, D. Barać, A. Labus, Elektronsko poslovanje, poglavlje: 16. E-uprava str. 229-236. Fakultet organizacionih nauka, Beograd 2015.
2. B. Radenković, M. Despotović-Zrakić, Z. Bogdanović, D. Barać, A. Labus, Ž. Bojović Internet inteligentnih uređaja, poglavlje 20. Pametna e-uprava str. 299-306, FON, Beograd 2017.
3. Maletić, M., Barać, D., Rakočević, V., Naumović, T., & Bjelica, A. Scaffolding e-voting in developing countries. Management: Journal of Sustainable Business and Management Solutions in Emerging Economies, 24(2), 47-62. 2019.
4.Šuh, J., Vujin, V., Barać, D., Bogdanović, Z. & Radenković, B. Designing Cloud Infrastructure for Big Data in E-Government Journal for Universal Excellence, 4(1), pp. A26-A38, Faculty of organizational studies in Novo Mesto, Slovenia. 2015.
5. Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave Program razvoja elektronske uprave u Republici Srbiji za period od 2019. do 2022. godine i Akcioni plan za njegovo sprovođenje, http://mduls.gov.rs/wp-content/uploads/Program-razvoja-e-uprave-za-period-od-2019-do-2022.pdf nema 2019.
6. Materijali za predmet Elektronsko poslovanje u javnoj upravi, u e-formi, sa portala za e-učenje moodle.elab.fon.bg.ac.rs. 2021.