Servisi računarskih mreža u poslovanju preduzeća – MAS

Studijski programNastavniciStatus predmetaSemestarESPB
Elektronsko poslovanjeBožidar Lj. RadenkovićIzborni16

Cilj ovog predmeta je osposobljavanje studenata za samostalno projektovanje, implementaciju i primenu naprednih servisa računarskih mreža u elektronskom poslovanju preduzeća.

Studenti su osposobljeni za samostalno projektovanje, implementaciju i primenu naprednih servisa računarskih mreža u elektronskom poslovanju preduzeća.

1. B. Radenković, M. Despotović-Zrakić, Z. Bogdanović, D. Barać, A. Labus, Elektronsko poslovanje, poglavlje Infrastruktura elektronskog poslovanja str 19-52.; Fakultet organizacionih nauka, Beograd, 2015.
2. B.Radenković, M.Despotović-Zrakić, Z.Bogdanović, D.Barać, A.Labus, Ž.Bojović, Internet inteligetnih uređaja, Mrežni protokoli interneta inteligentnih uređaja str. 69-101, 6.Softverski definisane mreže str. 113-119; FON, Beograd, 2017.
3. Evangelos, H., Pentikousis, K., Denazis, S., Hadi Salim, J., Meyer, D. & Koufopavlou, O., Software-defined networking (SDN): Layers and architecture terminology, 2015.
4. Denton, J. (2018). Learning OpenStack Networking: Build a solid foundation in virtual networking technologies for OpenStack-based clouds, 3rd Edition, Packt Publishing, ISBN: 1788392493.
5. Materijali u e-formi, sa portala za e-učenje moodle.elab.fon.bg.ac.rs.