Metode zaštite u elektronskom poslovanju

Studijski programNastavniciStatus predmetaSemestarESPB
Elektronsko poslovanjeSimić B. DejanIzborni16

Upoznati studente sa konceptima zaštite u elektronskom poslovanju, kao što su bezbednosne pretnje i ranjivosti. Ukazati na najčešće napade u sistemima elektronskog poslovanja i demonstrirati adekvatne tehnike odbrane. Osposobiti studente za upoređivanje različitih mogućih rešenja zaštite podataka u konkretnim poslovnim okruženjima i donošenje odluke o izboru najboljeg rešenja.

Studenti će steći veštine potrebne za implementaciju metoda zaštite u elektronskom poslovanju. Studenti će biti osposobljeni da primene naučeno u svrhu razvoja novih metoda zaštite u elektronskom poslovanju u realnim okruženjima.

1.Tavares, Joao Manuel R. S.,  Handbook of e-business security, CRC Press, CRC Press, Taylor & Francis Group 2019
2.William Stallings, Cryptography and Network Security: Principles and Practice, Pearson Education Limited 2017
3. Seifedine Кadry, Abdelkhalak, El Hami, Innovations in E-Systems for Business and Commerce, Apple Academic Press 2016
4. G.R. Sinha, Advances in Biometrics: Modern Methods and Implementation Strategies, Springer 2019