Razvoj single page aplikacija primenom Ember.js

Prva predavanja u Srbiji na temu “Razvoj single page aplikacija primenom Ember.js frejmvorka” održana su 02.10.2014. u Laboratoriji za elektronsko poslovanje, Fakulteta organizacionih nauka u Beogradu. U okviru programa saradnje Katedre za elektronsko poslovanje sa eminentim firmama u oblasti razvoja na vebu, predavanja je održao Dušan Petrović iz softverske kompanije FSD.

Ember.js je open source JavaScript frejmvork koji omogućava razvoj skalabilnih single page aplikacija i realizaciju kompleksnih funkcionalnosti na vebu. Ember.js je baziran na MVC arhitekturnom paternu. Ember donosi standardizaciju, nomenklaturu i sadrži mehanizme koje umesto programera brinu o mnogim stvarima, kao na primer: memory leak, runloop itd. Ember.js frejmvork se zasniva na sledećim konceptima: bogat objektni model, rutiranje, dvosmerni data binding, computed properties i automatsko ažuriranje templejta pomoću Handlebars.js. U okviru predavanja, prikazana je praktična implementacija poslovne logike primenom Ember.js na primeru veb ERP rešenja “F-leader”.

Ember.js predavanja

Ember predavanja –  materijali

U okviru Letnje škole elektronskog poslovanja održan je kurs Primena Ember.js frejmvorka u razvoju single page aplikacije. U narednom periodu ELAB planira održavanje kurseva vezanih za upoznavanje sa naprednim konceptima i mogućnostima u okviru Ember.js frejmvorka.