Prva konferencija “Tehnologije elektronskog poslovanja”

Prva konferencija “Tehnologije elektronskog poslovanja” okupiće vodeće profesore, naučnike, istraživače, stručnjake iz prakse, IT kompanije, doktorante i studente u cilјu razmene ideja i praktičnih primera iz prakse iz oblasti elektronskog poslovanja. Kroz prezentacije postignutih rezultata, diskusije i saradnju konferencija će doprineti unapređenju naučnih potencijala, znanja i veštine, promociji i jačanju ideje digitalnog društva. Konferencija bi trebalo da doprinese uspostavlјanju dugoročnih partnerstava između istraživača iz akademskog okruženja, eksperata iz prakse i šire zajednice. Rezultati konferencije treba da doprinesu sveopštem razvoju oblasti elektronskog poslovanja.

Organizator Prve konferencije “Tehnologije elektronskog poslovanja” je Katedra za elektronsko poslovanje Fakulteta organizacionih nauka.

Program konferencije biće organizovan u nekoliko sekcija prema tematskim celinama:

• tehnologije elektronskog poslovanja;
  • digitalni poslovni ekosistemi;
  • menadžment elektronskog poslovanja;
  • digitalni marketing i društveni mediji;
  • softversko inženjerstvo u elektronskom poslovanju;
  • agilno upravlјanje projektima elektronskog poslovanja;
  • razvoj softvera u internet i cloud okruženju;
  • razvoj aplikacija za mobilne uređaje;
  • big data i poslovna inteligencija u elektronskom poslovanju;
  • internet inteligentnih uređaja;
  • veštačka inteligencija i računarska simulacija;
  • sigurnost, privatnost i blockchain.

Važni datumi
Rok za slanje proširenog apstrakta: 15. maj
Obaveštenje o prihvatanju apstrakta: 20. maj
Rok za registraciju autora: 27. maj
Konferencija:  10-11 jun
Rok za slanje rada: 15. jun
Rok za dostavljanje recenzija: 25. jun
Rok za slanje rada za publikovanje: 5. jul

Događaj
Konferencija “Tehnologije elektronskog poslovanja” održaće se u periodu od 10. do 11. juna 2021. na Fakultetu organizacionih nauka, u kombinovanom formatu. Postoji mogućnost i online učešća.

Program Konferencije biće dostupan putem sledećeg linka.

Tokom trajanja Konferencije 10-11 juna 2021, biće organizovane plenarne sekcije, okrugli sto “20 godina nastave elektronskog poslovanja”, radionice i još mnogo toga!

Predsednik programskog odbora:
prof.dr Marijana Despotović-Zrakić, Fakultet organizacionih nauka, Univerzitet u Beogradu.

Keynote govornici:
prof.dr Miodrag Mihaljević, Matematički institut SANU

Borko Kovačević, Direktor Marketinga, Microsoft, Singapur

Registracija i slanje radove
Radovi se šalju preko sledećeg linka.
Autori treba da prepreme produženi apstrakt prema datom uputstvu MS Word template.
Konačnu verzija rada treba pripremiti prema datom uputstvu MS Word template.

Zbornik radova
Svi prihvaćeni radovi biće objavljeni u onlajn zborniku radova. Prošireni apstrakti prihvaćenih radova biće objavljeni u štampanom zborniku. Odabrani radovi biće predloženi za objavljivanje u prvom broju časopisa “E-business technologies”. Za više informacija posetite link.