Predavanje na temu Internet of Everything

Ivan Zaklanović, Cisco Srbija, održaće predavanje u Matematičkom Institutu SANU u  utorak 19.05.2015. u 14:15 časova,  soba 301f. Tema predavanja biće “Internet of Everything”.

Rezime predavanja: Internet of everything, odnosno Internet svega, treba da omogući povezivanje ljudi, mesta, procesa, stvari i podataka. Omogućen je razvojem tehnologija kao što su cloud computing, tehnologije mobilnog računarstva, i 3D štampe. Njegov razvoj se naročito vezuje za primenu Internet of Things tehnologija i inovacije u brojnim oblastima tehnike, od bežičnih senzora do nanotehnologije. U narednim godinama očekuju se intenzivnije povezivanje žickog i virtuelnog sveta, razvoj novih poslovnih modela i promene u načinu života. Internet of everything se sve češće razmatra kao tehnološka oblast koja ce u znatnoj meri odrediti budućnost računarstva i komunikacija i koja predstavlja osnovu infrastrukture za pametniju planetu. U ovom predavanju biće napravljen pregled aktuelnih Internet of everything tehnologija kao i prikaz očekivanih pravaca razvoja i primene.