Pobednici ELAB nagradnog konkursa

U zimskom semestru školske 2015/2016. za studente četvrte godine osnovnih studija Fakulteta organizacionih nauka, koji polažu predmet Simulacije i simulacioni jezici realizovana je Elab nagradna igra u kojoj je učestvovalo 16 timova. Studenti su imali zadatak da u grupama kreiraju 3D animaciju, koristići program Blender, koja se uklapa u jednu od sledećih tema:
– Društvena odgovornost u poslovanju
– Očuvanje okoline
– Zdravstvena zaštita ljudi i životinja
– Društvena odgovornost prema osobama ili životinjama sa posebnim potrebama
– Promocija humanitarnih aktivnosti
Blender 3D je softver za kreiranje i manipulaciju 3D grafike. Koristi se za 3D modelovanje, kreiranje raznih simulacija, animacija, vizuelnih efekata pa čak i animiranih filmova i 3D igrica.
Radovi svim timova su postavljeni na Facebook stranicu Laboratorije za elektronsko poslovanje dok se glasanje vršilo elektronski preko iste.
S obzirom na veliki broj pozitivnih komentara, pregleda i lajkova za sve radove, svi učesnici konkursa će biti nagrađeni sa 10 dodatnih poena na predmetu Izabrana poglavlja iz elektronskog poslovanja, ukoliko upišu Master studije Elektronsko poslovanje o kojem se možete više informisati na sledećem linku.

Na prvom mestu su se našla dva tima:
Članovi prvog tima su  Marija Božović i Vladimir Divjak čiji rad možete pogledati sledećem linku.

Marija i Vladimir

Članovi drugog tima: Jelena Šijan, Nevena Čeh i Vukašin Pejović a njihov rad možete pogledati na sledećem linku.

Jelena Nevena Vukasin

Osvojenim prvim mestom navedeni studenti su:
-obezbedili mesto na kursu po izboru u okviru Elab Letnje škole 2016.
-osvojili 10 dodatnih poena na predmetu Simulacija i simulacioni jezici na osnovnim studijama
-osvojili 10 dodatnih poena na predmetu Računarska simulacija i virtuelna realnost na Master studijama iz elektronskog poslovanja.

Drugo mesto su osvojile Marija Stamatović i Jelena Spasić.Njihov rad možete pogledati na sledećem linku.

Marija i Jelena
Za drugo osvojeno mesto Marija i Jelena nagrađene su sa:

– 10 dodatnih poena na predmetu Simulacija i simulacioni jezici na osnovnim studijama
– 10 dodatnih poena na predmetu Računarska simulacija i virtuelna realnost na Master studijama iz elektronskog poslovanja.
Treće mesto pripalo je Kseniji Živković, Jeleni Jovanović i Branku Jovanov. Njihov rad možete pogledati na sledećem linku.

Ksenija Jelena Branko

Članovi ovog tima su za osvojeno treće mesto nagrađeni sa:

– 10 dodatnih poena na predmetima Simulacija i simulacioni jezici na osnovnim studijama i 10 dodatnih poena na predmetu Računarska simulacija i virtuelna realnost na Master studijama iz elektronskog poslovanja.

Ovim putem se zahvaljujemo svim studentima koji su učestvovali u nagradnoj igri i još jednom čestitamo pobednicima.