Otvorene inovacije zasnovane na crowdsourcingu u funkciji unapređenja bezbednosti železničkog saobraćaja

Datum i vreme: Utorak, 28.05.2024. u 14:15h
Lokacija: Sala 301f, MISANU

Predavač: Dr Danijela Stojanović, naučni saradnik, Institut ekonomskih nauka, Beograd

Rezime: Otvorene inovacije već su donele mnoga pozitivna praktična rešenja kada je reč o funkcionisanju inostranih želežnica. Međutim, primena otvorenih inovacija zasnovanih na crowdsourcingu u funkciji unapređenja bezbednosti želežničkog saobraćaja u Srbiji nije dovoljno istražena.
Na predavanju će biti reč i o primeni otvorenih inovacija zasnovanih na crowdsourcingu kada je reč o želežničkom saobraćaju. Takođe, biće predstavljeni i rezultati pilot projekta koji je realizovan u saradnji sa studentima Fakulteta organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu, sa ciljem da se predlože i razviju rešenja zasnovana na IoT-u za različite probleme vezane za bezbednost želežničkog saobraćaja. Istraživanje je pokazalo zainteresovanost studenata za ovakvu vrstu rada i pruža podsticaj za organizovanje projekata ovakvog tipa.

Rukovodioci seminara:

MI SANU: Vera Kovačević-Vujčić, Milan Dražić