Odbrana diplomskog rada – Filip Gogić

Čestitamo studentu Filipu Gogiću na uspešno odbranjenom diplomskom radu na temu “Tehnike marketinga na društvenim medijima u promociji turističkih destinacija”. 🎓

Predmet istaživanja ovog rada su tehnike marketinga koje se koriste za promociju turističkih destinacija na društvenim mrežama i analiza njihovih rezultata. Za potrebe istraživanja najpre je urađen Internet biznis plan za hipotetičku turističku agenciju Paradise Tours i kreiran je potpuno funkcionalan veb-sajt. Nakon toga je urađen Internet marketing plan u okviru koga je predstavljen detaljan nacrt marketinške kampanje na društvenim medijima, koja za cilj ima promovisanje Lefkade kao popularne turističke destinacije. Celokupna kampanja je sprovedena u periodu od 1. avgusta do 20. septembra 2021. godine na društvenim mrežama Instagram i Facebook, na kojima su korišćeni profili kreirani isključivo za svrhe istraživanja. Svaki profil je u opisu sadržao link koji vodi do veb-sajta agencije. Na kraju rada je urađena analiza rezultata marketinške kampanje.