Model digitalnog zdravstvenog ekosistema zasnovan na blockchain tehnologiji

Datum i vreme: Utorak, 27.02.2024. u 14.15

Lokacija: sala 301f, Matematički institut SANU (MISANU) i online .

Registracija za online praćenje predavanja na Seminaru je na linku.

Na ovom predavanju, dr. Daniel Bjelica sa Fakulteta organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu i Centra za radiologiju, Kliničkog centra Vođvodine, Novi Sad, predlaže model digitalnog zdravstvenog ekosistema baziranog na blockchain tehnologiji. Predloženi model obuhvatio je ključne funkcionalne elemente digitalnog zdravstvenog ekosistema i razmenu podataka u poslovnim procesima, čija će sigurnost biti obezbeđena primenom blockchain tehnologije. Predložena su i razvijena tehnička rešenja koja obezbeduje funkcionalnost predloženog sistema. Navedena rešenja su testirana i evaluirana u odnosu na kvalitet sistema, servisa, informacija, performansi kao i procene zadovoljstva korisnika kroz okvir definisanih indikatora. Analiza rezultata dobijena anketiranjem u post-implementacionom periodu ukazuje na visoko zadovoljstvo primenom kreiranih aplikacija, što predstavlja osnov za dalje razvijanje svih segmenta modela digitalnog zdravstvenog ekosistema baziranog na blockchain tehnologiji, kao i pratećih aplikativnih softverskih i tehničkih rešenja.

Rukovodioci seminara:

MI SANU: Vera Kovačević-Vujčić, Milan Dražić