IV BMASmartC 2023-4. radionica o inovativnim poslovnim modelima i aplikacijama za pametne gradove

Katedra za elektronsko poslovanje u saradnji sa Fakultetom za informatiku i računarstvo Univerziteta Union i NOVA Školom za upravljanje informacijama (NOVA IMS) – Universidade Nova de Lisboa (Portugal), organizuje IV BMASmartC 2023 – 4. radionicu o inovativnim poslovnim modelima i aplikacijama za pametne gradove. Ova radionica poziva profesionalce, učesnike iz akademskog okruženja i istraživače da pošalju svoj rad u oblasti inovativnih poslovnih modela, marketinških strategija i IT aplikacija za razvoj pametnih gradova. Glavni cilj ove radionice je razvoj inovativnih poslovnih modela pametnog grada sa fokusom na korišćenje:

1. Tehnologija (Internet of Things, mobilne tehnologije, web tehnologije, cloud computing i big data, blockchain tehnologije, veštačka inteligencija, mašinsko učenje, virtuelna realnost, proširena realnost) za razvoj usluga i aplikacija za pametne gradove, i
  2. Marketinških strategija za podizanje svesti i promovisanje novih usluga i aplikacija u pametnom gradu.

Rok za slanje članka je 30. oktobar 2023. a konferencija će se održati od 30.11. – 2.12.

Više informacija možete pronaći na sajtu