HandsOn: Uvod u programski jezik Ruby

U petak 10.11.2017. u kabinetu 304 održaće se Handson Uvod u Ruby u okviru Elab Hands-On serijala.

Kao i do sada, za radionicu se možete prijaviti preko forme.

Predavač: Marina Gužvić, saradnik katedre

Ruby je veoma moćan objektno orijentisani script jezik. Koristi se za širok spektar stvari, od web developmenta, za programiranje web servera, baze podataka, do pravljenja igrica. Ova radionica je namenjena početnicima koji će se upoznati sa osnovnim konceptima programiranja u Ruby-ju.

Radionica će se održati u petak  10.11.2017. u sali 304 u nekoliko vezanih termina počevši od 16h.

U zavisnosti od broja prijavljenih studenata, biće određen broj termina u trajanju od 45 minuta. Scenario: jedna grupa od 12 studenata prisustvuje radionici u prvom terminu (16:00 -16:45), zatim sledeća grupa sluša u drugom terminu (17:00 -17:45) itd.