Gostujuće predavanje: Razvoj i ekosistem decentralizovanih aplikacija na Ethereum blokčejnu: Decenter – Nikola Marković

U ponedeljak 06.11.2023. u 18.15h sa nama će biti Nikola Marković R&D Menadžer kompanije Decenter.

Decenter je istraživačko-razvojni centar i podržava razvoj startup-ova fokusiran na izgradnju proizvoda na Ethereum platformi. Oni predstavljaju grupu entuzijasta koji su posvećeni izgradnji više decentralizovanog Interneta korišćenjem najnovijih Web 3.0 i blockchain tehnologije . Neki od njihovih ranijih projekata uključuju generativne NFT projekte i blockchain igre. Danas su prvenstveno usredsređeni na DeFi Saver, web aplikaciju za upravljanje decentralizovanom finansijom ili DeFi.

Kompanija Decenter primećuje mnoge probleme u tome kako je trenutno internet organizovan i kako ga društvo koristi, ali u tome takođe vide i priliku za unapređivanje mnogobrojnih usluga korišćenjem Web 3.0 i blockchain tehnologija. Njihova misija je upravo unapređenje globalnih finansijskih usluga putem decentralizacije, transparentnosti i pristupa bez prepreka očigledan je u usponu DeFi-a.

Nikola Marković, R&D Menadžer kompanije Decenter će gostovati na Fakultetu organizacionih nauka i održaće predavanje na Katedri za Elektronsko poslovanje i pričaće na temu uvod u blockchain tehnologiju. Biznis development i razvoj decentralizovanih aplikacija na Ethereum-u s akcentom na decentralizovane finansije (DeFi).

Datum i vreme: 06.11.2023. 18.15h

Mesto: AMF 5, Fakultet organizacionih nauka, Beograd