Gostujuće predavanje: DevOps u praksi: CI/CD – Vasilija Rašić

U ponedeljak 13.05. u 10h u amfiteatru 1 održaće se gostujuće predavanje Vasilije Rašić na temu “DevOps u praksi: CI/CD”.

Predavanje “DevOps u praksi: CI/CD” će se fokusirati na praktično upoznavanje osnovnih principa DevOps-a. Studenti će videti kako DevOps funkcioniše u poslovnom okruženju, ključne alate poput Jire-a, Git-a i Slack-a, te kako se oni integrišu u razvojni ciklus i operativne procese. Poseban fokus će biti na implementaciji CI/CD prakse koristeći GitLab i GitHub Actions, prikazujući kako ovi alati omogućavaju automatizaciju, integraciju i isporuku softvera, što rezultira bržim i efikasnijim razvojem softverskih rešenja.

Vasilija, softver inženjer u kompaniji Varius Development, podeliće sa vama svoje bogato znanje i iskustvo u okviru ovog predavanja.

Datum i vreme: 13.05.2024. u 10h

Mesto: Amfiteatar 1 (stara zgrada), Fakultet organizacionih nauka, Beograd