FONapp – Upoznaj svet mobilnih aplikacija

FON-ov centar za razvoj karijere u saradnji sa Katedrom za elektronsko poslovanje, prvi put ove godine realizuje projekat pod nazivom “FONapp” na Fakultetu organizacionih nauka. Cilj ovog projekta je da se studenti upoznaju sa razvojem mobilnih aplikacija kroz interaktivna predavanja i radionice, kao i da steknu potrebna znanja za samostalno razvijanje u ovoj oblasti.

FONapp se održava u subotu 9.maja sa početkom u 9:30. FONapp je namenjen  studentima Fakulteta organizacionih nauka. Seminar obuhvata  predavanja vezana za jednu od najtraženijih tema iz oblasti informacionih tehnologija – kreiranje i razvoj mobilnih aplikacija.

Predavanja i radionice će održati nastavnici i saradnici sa Katedre za elektronsko poslovanje u računarskim centrima Fakulteta organizacionih nauka, a obrađivaće se sledeće teme:

• „iOS“ – upoznavanje studenata sa osnovnim konceptima razvoja na „iOS“ platformi primenom „objective C” programskog jezika i
  • ANDROID – upoznavanje studenata sa osnovnim konceptima razvoja na Android platformi, kao i integracija sa veb aplikacijama preko REST veb servisa.

Studenti će u okviru svake teme razviti po jednu sopstvenu mobilnu aplikaciju.

Prijave se zatvaraju 7. maja u 23:59.

Za više informacija posetite sajt FON-ovog centra za razvoj karijere.