Najava predavanja na seminaru računarske nauke i primenjena matematika

Datum i vreme:  Utorak, 5.12.2023. u 14:15

Predavač:  Dragana Jočić, Matematički institut SANU.

Lokacija: Knez Mihailova 36 (sala 301f), ili online

Tema predavanja: Operacije agregacije, jednačine distributivnosti i funkcija koristi

Opis predavanja: Za matematičku funkciju koja obavlja proces objedinjavanja više vrednosti u jednu reprezentativnu kažemo da je operacija agregacije. Ona se primenjuje u velikom broju disciplina, od matematike i prirodnih nauka do ekonomije i društvenih nauka. Poseban fokus će biti na distributivnosti operacija agregacije, koje je krucijalno u mnogim oblastima kao što su teorija fazi skupova, teorija integracije i teorija odlučivanja.

Upravo ovo predavanje je posvećeno predstavljanju klasa operacija agregacije i nekih novih rezultata u vezi rešavanja jednačina distributivnosti između njih.

Predavanje organizuju: Matematički institut SANU, Fakultet organizacionih nauka i IEEE Computer Society Serbia and Montenegro Chapter

Prijava za pracenje predavanja