Najava predavanja na seminaru Računarske nauke i primenjena matematika

Datum i vreme: Utorak, 14.11.2023. u 14:15 časova

Lokacija: Knez Mihailova 36, sala 301f i onlajn

Predavač: Jelena Mihajlović-Milićević, Fakultet organizacionih nauka, Univerzitet u Beogradu

Opis predavanja: Na ovom predavanju ćemo obraditi temu koordinacije i nadzora virtuelnih timova, sa posebnim fokusom traženja načina za upravljanje studentskim timovima specijalizovanim za razvoj pametnih okruženja. Predloženi način zasniva se na SAFe 5.0 agilnom okviru i DevOps-u, koji u kombinaciji pružaju okvir za procenu sposobnosti i rezultata timova u akademskom okruženju.

Kroz primenu ovog pristupa, virtuelni studentski timovi stiču praktično iskustvo u samoorganizovanju uz efikasno vođenje kroz životni ciklus projekta. Rezultati istraživanja, sprovedenog na Fakultetu organizacionih nauka, pokazali su da se integracijom odabranih najboljih praksi iz korporativnih okruženja uz pedagoški pristup projektno-zasnovanog učenja, može efikasno upravljati studentskim timovima. Ovaj pristup omogućava postizanje potrebnih ishoda učenja i bolju pripremu studenata za rad u kompanijama.

Predavanje organizuju: Matematički institut SANU, Fakultet organizacionih nauka i IEEE Computer Society Serbia and Montenegro Chapter

Linkovi za praćenje predavanja:

Dobrodošli na predavanje!