Sadržaj  kursa Upravljanje razvojem digitalnih proizvoda

1. Naziv teme: Uvod u upravljanje razvojem digitalnih proizvoda.

Sadržaj teme: Product management – definicija i ključni elementi. Ključne uloge i procesi u upravljanju razvojem digitalnih proizvoda. Strategija digitalnog proizvoda. Planiranje razvoja digitalnog proizvoda. Upravljanje razvojem. Životni ciklus digitalnog proizvoda.

Literatura: Materijali u elektronskom obliku, dostupni na sajtu moodle.elab.rs

2. Naziv teme: Identifikacija potreba korisnika i specifikacija digitalnih proizvoda. Design thinking

Sadržaj teme: Metode za indentifikaciju potreba korisnika. Customer journey mapping. UX/UI. Kreiranje ProductBacklog-a. Uvod u Design Thinking, faze Design Thinking procesa, definisanje problema i definisanje izazova, razmatranje različitih tehnika i metoda za generisanje ideja, razvoj kreativnosti i primenu divergentnog i konvergentnog mišljenja, objašnjenje kako se prototipovi prave i koriste za testiranje i učenje od korisnika, i kako se kroz iterativni proces praćenja fidbeka donose unapređenja, istraživanje različitih primena Design Thinking-a u različitim oblastima, kao što su dizajn proizvoda, korisničko iskustvo, poslovna strategija, obrazovanje.

Literatura: Materijali u elektronskom obliku, dostupni na sajtu moodle.elab.rs

3. Naziv teme: Razvoj prototipa.

Sadržaj teme: Figma. Kreiranje koncepta i skica prototipa aplikacije. Određivanje različitih interakcija i navigacije u aplikaciji. Izrada grafičkog dizajna interfejsa aplikacije. Dodavanje prelaza, animacija i interaktivnosti u prototipu aplikacije.

Literatura: Materijali u elektronskom obliku, dostupni na sajtu moodle.elab.rs

4. Naziv teme: Projektovanje arhitekture digitalnog proizvoda.

Sadržaj teme: Atributi kvaliteta digitalnog proizvoda. Analiza nefunkcionalnih zahteva. Identifikacija modula i komponenti. Projektovanje API-ja.

• Način provere znanja: projekat
  • Cena inovacije znanja: Učešće je besplatno za sve učesnike
  • Mesto realizacije: Kabinet 212, Fakulteta organizacionih nauka i online

Kandidatima koji uspešno završe kurs u okviru letnje škole biće uručeni sertifikati o učešću u Letnjoj školi.