50 godina Seminara računarske nauke i primenjena matematika

Datum i vreme: Utorak, 06.02.2024. u 14:15h

Lokacija: sala 301f, Matematički Institut SANU (MISANU) i online .

Registracija za online praćenje predavanja na Seminaru je na linku.

Seminar za primenjenu matematiku Matematičkog instituta osnovan je 1973. godine, i od tada neprekidno radi, uz prilagođavanje naziva i sadržaja zahtevima vremena. Na današnjem sastanku obeležavamo ovaj značajan jubilej i pozivamo vas da svojim prisustvom uveličate naše slavlje. U prvom delu će prof. Vera Kovačević-Vujčić dati prikaz rada Seminara u proteklih 50 godina, a učesnicima će se obratiti i predstavnici Matematičkog instituta SANU, Matematičkog fakulteta i Fakulteta organizacionih nauka koji učestvuju u realizaciji Seminara. Seminar podržava i srpski ogranak IEEE udruženja za računarstvo (IEEE Chapter Computer Science CO-16), pa je predviđeno i obraćanje predstavnika tog udruženja. U drugom delu organizovano je druženje uz koktel.