Home > ELAB Događaji > Prvi udžbenik na srpskom jeziku iz Interneta inteligentnih uređaja

Prvi udžbenik na srpskom jeziku iz Interneta inteligentnih uređaja

Izašao je prvi udžbenik na srpskom jeziku iz oblasti Interneta inteligentnih uređaja (eng. Internet of Things, IoT).

Udžbenik Internet inteligentnih uređaja daje pregled teorijskih koncepata, tehnologija i metodoloških postupaka za razvoj i primenu interneta inteligentnih uređaja. Sastoji se iz dva dela: „Teorijske osnove interneta inteligentnih uređaja”, i  „Pametna okruženja”. Namenjen je studentima Fakulteta organizacionih nauka i onima koji se bave primenom savremenih informacionih tehnologija s teorijskog i praktičnog aspekta. Autori udžbenika su nastavnici Katedre za elektronsko poslovanje: Božidar Radenković, Marijana Despotović-Zrakić, Zorica Bogdanović, Dušan Barać, Aleksandra Labus, Živko Bojović.