Drugi međunarodni sastanak u Beogradu u okviru Erazmus+ projekta D-PBL: advancing projectbased learning into the Digital Era

Drugi međunarodni sastanak u okviru Erazmus+ projekta „D-PBL: advancing project-based learning into the Digital Era“ održan je 2. i 3. marta 2023. godine u Beogradu, na Fakultetu organizacionih nauka. Projekat je fokusiran na razvoj koncepta digitalnog učenja zasnovanog na projektima.

Sastanku su prisustvovali predstavnici svih partnera na projektu, sa šest institucija iz pet zemalja: Maja Univerzitet, Porto, Portugalija; Politehnički Institut Porta, Porto, Portugalija, Univerzitet Francisko de Vitorija, Madrid, Španija, Univerzitet Patras, Patras, Grčka, Vilnjus Koledž za tehnologije i dizajn, Viljnus, Litvanija, i Univerzitet u Beogradu – Fakultet organizacionih nauka, Beograd, Srbija.

Tokom dva dana sastanaka rezimirani su postignuti rezultati tokom prve godine realizacije projekta i usvojen je plan aktivnosti za budući rad. Posebna pažnja je posvećena planiranju pilot studije i implementaciji digitalnog projektno-zasnovanog učenja u partnerskim institucijama.